Ürünlerimizi Görmek için Tıklayın...

 

TAHTA PALET

Tahta paletler diğer palet çeşitlerine göre başlangıç maliyeti en düşük olan paletlerdir. Kısa süreli bir kullanım için tahta palet kullanılabilir. İthalat işlemlerinde ise tahta paletler geri iade edilmemek şartı ile anlaşma yapılır. Bu nedenle minumum maliyetlerde ve maliyetine göre de sağlamlık derecesi yüksek olmalıdır. Bu paletler basit kiriş paletleri olarak da anlandırılabilir.

Metal ve plastik paletler ithalat işlemi sonucunda gönderene iade edilir. Metal ve plastik paletler ahşap paletlere göre daha dayanıklıdır ancak başlangıç maliyetleri de daha yüksektir.

Tahta paletlerin inşaat özellikleri kullanım amacına göre farklılık gösterebilir. Örneğin büyük bir metal kasa taşımasında daha geniş altı daha destekli bir tahta palet kullanılması gerekirken, bir sanat eseri taşınırken daha ince ancak destekli bir palet kullanılabilir.

Bu paletler depolama, kimyasal özellikleri, ağırlığı, ağaç türü, malzeme sertliği, geri dönüşülebilir özelliği veya fırında geri kurutulmuş olması ve hatta bağlantı elemanlarının türü bakımından FDA tarafından onaylanılır. Bu nedenle dış satışlarda, EURO belgeli tahta paletler kullanılmaktadır.